Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Za pěstování pěti rostlin konopí na Pardubicku dostali podmínky. Odvolací soud verdikt zrušil

Odvolací soud v Pardubicích zrušil ve středu rozsudek nad dvěma muži, kteří čelili obžalobě kvůli pěstování konopí. Okresní soud původně uložil Miroslavu Koláčnému a jeho synovi Janovi podmíněné tresty 15 a 13 měsíců. Podle obžaloby v obci Rokytno na Pardubicku pěstovali pět rostlin konopí.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Za pěstování pěti rostlin konopí na Pardubicku dostali podmínky. Odvolací soud verdikt zrušil


„Věc byla postoupena Městskému úřadu v Sezemicích, protože nejde o trestný čin, avšak zažalovaný skutek by mohl být jiným orgánem posouzen jako přestupek nebo kárné provinění, o nichž je tento orgán příslušný rozhodovat,” uvedl na dotaz ČTK mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové Jan Kulhánek.

Oba muži se hájili tím, že chtěli vyrobit mast pro nemocnou manželku, respektive matku. Krém se při domovní prohlídce našel. Rostlin zasadili Koláční na zahradě pět, policisté našli jen čtyři, pátou muži zlikvidovali ve fázi růstu. Nezdálo se jim také policií uvádění množství usušené byliny, podle nich bylo podstatně menší.

„Po dvou letech šikany od pardubické policie a státního zastupitelství jsme byli pravomocně uznáni nevinnými,” komentovali oba muži rozhodnutí soudu na Facebooku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků