Hlavní obsah

Z požáru plynu se v Praze vyklubalo převrtané elektrické vedení

Dělníci na stavbě v pražských Řepích převrtali elektrické vedení, které začalo hořet. Hasiči přitom původně vyjížděli k požáru plynu unikajícího z překopnutého potrubí.

Z požáru plynu se v Praze vyklubalo převrtané elektrické vedení

"Původně ohlášený požár plynu se nepotvrdil. Došlo k poškození kabelu, které mělo za následek požár elektrického vodiče v zemi. K poškození došlo pravděpodobně při použití stavebního vrtáku," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

K požáru vyjely dvě jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. K zásahu hasiči nasadili sněhové hasicí zařízení, obdobné sněhovým hasicím přístrojům.

"Hasiči požár uhasili za použití speciálního automobilu, který se používá při hašení elektrických zařízení pod napětím. Vozidlo je vybaveno kontejnery s tlakovými lahvemi se zásobou hasiva CO2. Během zásahu byla ulice Na chobotě zcela uzavřena," sdělil Kavka.

Po prvotním hasebním zásahu museli hasiči nechat energetiky odpojit vedení a dělníky bagrem odkrýt část zeminy nad kabelem. Až poté mohli kabel bezpečně dohasit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků