Hlavní obsah
Poškozené jistící lanko návěsu kamionu. Foto: Policie ČR

Z kamionu na Rychnovsku vyskočili tři migranti a začali utíkat

Tři běžence zadrželi v úterý před 20. hodinou pracovníci jedné z firem v areálu v průmyslové zóně Lipovka u Rychnova nad Kněžnou. Cizinci před nimi vyskočili z nákladového prostoru návěsu makedonského kamionu a začali utíkat.

Poškozené jistící lanko návěsu kamionu. Foto: Policie ČR
Z kamionu na Rychnovsku vyskočili tři migranti a začali utíkat

„Přivolaná cizinecká policie na místě zjistila, že se s největší pravděpodobností jedná o státní příslušníky Afghánistánu. Jejich totožnost stále ověřujeme,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková s tím, že podle všeho kamion vyjel z Turecka a přes Makedonii, Srbsko, Maďarsko a Slovensko přijel do České republiky.

„Na zmapování pohybu kamionu cizinecká policie aktivně spolupracuje i s kolegy ze zahraničí. Při ohledání návěsu nákladního automobilu policisté zjistili, že došlo k poškození jisticího lana,“ pokračovala Ježková.

Cizinecká policie vyšetřuje případ pro podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, kterého se měl dopustit dosud neznámý pachatel. Zda řidič umožnil převoz schválně, či nikoliv, ukáže až další vyšetřování.

Uprchlíci nyní čekají na svůj další osud. Mohou skončit v jednom z českých zařízení pro zajištění cizinců v Česku, mohou však také být předáni do státu, odkud do Česka přicestovali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků