Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Výrostek na potulce unesl sestru, policistu do telefonu sprostě odbyl

Na svůj věk pořádnou dávku drzosti předvedl chlapec na Orlickoústecku. Policie po něm pátrala, když zmizel s mladší sestrou z domova neznámo kam, přičemž hrozil matce přes telefon, že skočí pod vlak. Když se mu dovolala policie, odpověděl jen: Nas.at! Sourozence nakonec našli u vlakového nádraží. Podobně se pátralo po jiných dětech i na Chrudimsku.

Ilustrační foto Foto: Pavel Jaňurek, Novinky
Výrostek na potulce unesl sestru, policistu do telefonu sprostě odbyl

Oba případy se odehrály v pondělí, informovala o tom ve středu mluvčí policie Eva Maturová.

Chlapec v Chocni na Orlickoústecku vzal svou sestru nejdřív na houpačky nedaleko bydliště. Jeho věk policie neupřesnila, mluvčí uvedla, že je mladší 15 let, přičemž sestra je o pět let mladší.

„Situace se změnila. Bráchu údajně napadla myšlenka odjet pryč a vyhrožovat mamince, že ublíží nejen sobě, ale i mladší sestřičce. S maminkou komunikoval přes telefon, ve zprávách uvedl, že skočí pod vlak. Jeho číslo vytočili i policisté, kteří si vyslechli pouze vulgární odpověď: 'Nas.at!',” popsala mluvčí.

Stopy nakonec vedly k vlakovému nádraží v Pardubicích, které jsou vzdušnou čarou zhruba 30 kilometrů od Chocně.

„Mimo jiné jsme tam očekávali i příjezd několika fanoušků hradeckého fotbalového klubu, kteří se chystali na derby s Pardubicemi. Děti pozornosti policistů neunikly. Kolegové je bezpečně poznali, vzali do služebního vozidla před nádražní halu a vyrozuměli maminku i sociální pracovníky,” upřesnila Maturová s tím, že oba nezletilci se pak vrátili domů.

Jinou dvojici dětí hledali policisté v okolí Heřmanova Městce na Chrudimsku. Chlapec s dívkou, souhrou okolností stejného věku jako výrostek z Chocně, se večer nevraceli domů. Pak dostala policie hlášení o neosvětlených cyklistech na cestě směrem k Heřmanovi Městci. Ukázalo se, že se jednalo o pohřešovanou dvojici.

„Zatímco chlapec prý už párkrát z domu utekl, ale vždy se vrátil, pro slečnu to byl údajně první výlet, na který své rodiče předem neupozornila,” dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků