Hlavní obsah
Strážníci zadrželi v pražském parku dva chlapce s airsoftovými zbraněmi. Foto: MP Praha

Výrostci stříleli v Praze po autech, strážníkům chtěli utéct

Dva chlapce ve věku 12 a 14 let zadržela městská policie v jednom z pražských parků, když stříleli z airsoftových zbraní na projíždějící auta. Výrostci chtěli před strážníky utéct, což se jim ale nepovedlo. Děti si převzali jejich rodiče, případ strážníci poslali k přestupkovému řízení.

Strážníci zadrželi v pražském parku dva chlapce s airsoftovými zbraněmi. Foto: MP Praha
Výrostci stříleli v Praze po autech, strážníkům chtěli utéct

Svědci přivolali hlídku strážníků v úterý po poledni do parku mezi ulicemi Československého exilu a Zátišská.

„Dva kluci ve věku 12 a 14 let zkoušeli airsoftové zbraně v parku. Jako terč si zvolili projíždějící auta. Jen zázrakem nebyl nikdo zraněn a nedošlo k žádnému poškození vozidla,” sdělila ve středu mluvčí strážníků Irena Seifertová.

„Jakmile spatřili služební vozidlo městské policie, vzali nohy na ramena. Daleko ale neutekli. Na opakovanou zákonnou výzvu nakonec zastavili a poslušně dali zbraně na zem,” upřesnila mluvčí.

Zadržení kluci podle strážníků stříleli po autech.

Foto: MP Praha

Chlapci strážníkům tvrdili, že si chtěli zbraně jen vyzkoušet. „Pak se omluvili a dodali, že svého jednání velmi litují,” uvedla Seifertová s tím, že na místo dorazily matky chlapců, které potomkům vynadaly. Zbraně strážníci zabavili, vyzvednout je mohou rodiče.

„Chováním chlapců se nyní budou zabývat také úřednice sociálněprávní ochrany dětí a přestupky bude řešit správní orgán,” dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků