Hlavní obsah
Patrik Marcel u soudu Foto: Patrik Biskup, Právo

Vykřikoval nacistická hesla a pak se oháněl pěstmi. Profesionální hokejista dostal podmínku

Nejen na ledě umí rozdávat rány obránce prvoligového klubu hokejistů z Litoměřic Patrik Marcel. Pětadvacetiletý profesionální sportovec ve čtvrtek dostal u plzeňského okresního soudu tříletou podmínku za rvačku v hospodě, které předcházelo provolávání nacistických hesel.

Patrik Marcel u soudu Foto: Patrik Biskup, Právo
Vykřikoval nacistická hesla a pak se oháněl pěstmi. Profesionální hokejista dostal podmínku

Za pokus o těžké ublížení na zdraví, výtržnictví, pokus o ublížení na zdraví a projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod hrozilo Marcelovi až deset let vězení. Podle rozsudku musí dále zaplatit jednomu z poškozených téměř 290 tisíc korun jako bolestné.

Společně s Marcelem soud potrestal podmínkami ještě další tři útočníky, jeho otce a dva kamarády. Ze všech čtyř obžalovaných ale podle předsedy senátu Luboše Patzenhauera patřil Marcel mladší mezi nejagresivnější. „Postupně fyzicky napadl tři osoby, z nichž dvěma způsobil zranění. Z intenzity, způsobu vedení útoku a místa, kam byl úder veden, hrozila u jednoho poškozeného těžká újma na zdraví,“ uvedl Patzenhauer při odůvodnění rozsudku.

Právě u Patrika Marcela bylo podle soudce nejsložitější rozhodování o výši trestu. „Přihlédli jsme k tomu, že se jako jediný z obžalovaných částečně doznal a doposud vedl řádný život. Zohlednili jsme také značný časový odstup od samotné události, kdy v mezidobí nebylo k obžalovanému zjištěno nic negativního. Za této situace by bylo uložení nepodmíněného trestu nepřiměřeně přísné,“ vysvětlil předseda senátu.

Incident se odehrál v dubnu 2018 v pivnici Parkán v centru Plzně. Podle obžaloby nejprve trojice Patrik Marcel, Tomáš Andrlík a Jakub Hlaváč provolávali nacistická hesla. Když se jeden z hostů proti těmto výkřikům ohradil a obžalované vyzval, aby podnik opustili, byl z jejich strany postupně fyzicky napaden. Když se pak napadeného muže zastali další přítomní v lokále, strhla se mela. Pak čtveřice odešla, aby se po chvilce Marcel mladší, Andrlík a Hlaváč vrátili a na další dva muže znovu zaútočili pěstmi.

Rozsudek není pravomocný, jeden z obžalovaných se na místě odvolal. Ostatní si nechali lhůtu na rozmyšlenou. Jestli bude mít Marcelovo odsouzení nějaký vliv na jeho působení v klubu, není jasné. Jeho předseda Daniel Sadil řekl, že se chce nejprve seznámit s rozsudkem a pak se uvidí. „Věděli jsme, že má dnes soud, protože se omluvil ze zápasu. O co se přesně jedná, netuším. Rozhodně to ale budu chtít vědět,“ dodal Sadil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků