Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Vydařeným padělkem bankovky zaplatil za motorku, kterou nesměl řídit

Mírně slaboduché šibalství se nevyvedlo jednadvacetiletému muži ze Vsetínska. Na tiskárně si vytiskl falešnou pětitisícovku. Zaplatil s ní za motorku a na té odjel, přestože má soudem zakázané řízení. Za jediný den si tak vykoledoval stíhání za dva trestné činy.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Vydařeným padělkem bankovky zaplatil za motorku, kterou nesměl řídit

„Kriminalisté vyšetřují další případ padělání peněz. Tentokrát z trestného činu podezřívají jednadvacetiletého muže ze Vsetínska,“ sdělila krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Mladík si podle policie vytiskl v bytě své matky na barevné tiskárně bankovku v hodnotě 5000 korun.

„Odborníci se vyjádřili, že šlo o vydařený padělek. S tím pachatel zaplatil za motorku. V jednom dni se tento muž dopustil hned dvou trestných činů. Odjel totiž na staronové motorce přesto, že mu soud na jeden rok zakázal řízení,“ řekla Bartíková.

Policisté muže obvinili z trestných činů podvod, padělání a pozměnění peněz a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Nejvyšší sankce je právě za padělání peněz a jejich nasazení do oběhu. Tady zákon umožňuje trest odnětí svobody na tři až osm let,“ shrnula mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků