Hlavní obsah
Radim Halamíček u olomouckého soudu. Foto: ČTK

Vrchní soud potvrdil mladíkovi 14 let za ubití kladivem

Vrchní soud v Olomouci v úterý potvrdil čtrnáctiletý trest Radimu Halamíčkovi, který letos v lednu v opilosti ubil kladivem šestapadesátiletého známého svého otce. Odvolací soud tak potvrdil verdikt ostravského krajského soudu, proti němuž se čtyřiadvacetiletý mladík v červenci odvolal.

Radim Halamíček u olomouckého soudu. Foto: ČTK
Vrchní soud potvrdil mladíkovi 14 let za ubití kladivem

"Odvolání obžalovaného jsme zamítli jako zcela nedůvodné. Potvrdili jsme čtrnáctiletý trest za trestný čin vraždy spáchaný zvlášť surovým způsobem. Trest je zcela přiměřený a zákonný, muž se navíc vraždy dopustil ve zkušební době předchozího podmíněného odsouzení pro majetkovou trestnou činnost," řekl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Halamíček zasadil oběti v pokoji jejich rodinného domku v Libhošti na Novojičínsku mnoho ran do hlavy. Napadený muž neměl šanci přežít. Za brutálním útokem byla zřejmě slovní hádka a alkohol. Oba muži totiž byli opilí.

Oběti zasadil dvacet šest ran

Po svém zatčení Halamíček policistům řekl, že když se u nich známý jeho otce probudil, začal mu vyčítat kriminální minulost a to, že otci nepřispívá na chod domácnosti. Proto se naštval a zaběhl do sklepa, kde si vzal kladivo.

„Praštil jsem ho dvakrát. Myslel jsem, že bude mít otřes mozku. Po prvních dvou ranách to ale nešlo zastavit,“ konstatoval s tím, že ran mohlo být asi pět. Celkem ale soudní znalec během pitvy napočítal, že jich bylo nejméně 26.

Vraždil v podmínce

Halamíček v úterý po soudcích žádal, aby mu trest zmírnili a umístili jej do mírnějšího typu věznice. Hájil se tím, že soud řádně nepřihlédl k tomu, že se doznal a svého činu upřímně lituje. Podle soudců jsou však všechny tyto okolnosti zohledněny.

Kromě trestu za vraždu ve vězení stráví mladý muž ještě dalších sedm měsíců. Halamíček totiž zabíjel v době, kdy byl v podmínce kvůli podvodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků