Hlavní obsah
Karel Kašpar Foto: Miloslav Hradil, Právo

Vrchní soud potvrdil 16 let číšníkovi, který ubodal hosta

Na šestnáct let za mříže poslal v úterý Vrchní soud (VS) v Olomouci číšníka Karla Kašpara (42) za to, že předloni v srpnu ubodal k smrti v restauraci Na Lapači v Rudě nad Moravou na Šumpersku hosta kvůli sporu o vyplacení výhry. Potvrdil tak verdikt senátu olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě z loňského 7. listopadu, proti kterému se obžalovaný odvolal.

Karel Kašpar Foto: Miloslav Hradil, Právo
Vrchní soud potvrdil 16 let číšníkovi, který ubodal hosta

„Odvolání jsme zamítli jako nedůvodné. Trest je zákonný a přiměřený,“ vysvětlil Právu mluvčí olomouckého VS Vladimír Lichnovský.

Kašpar, jak vyplynulo u soudu, po předchozí slovní rozepři týkající se vyplacení výhry z výherního automatu poškozeného opakovaně fyzicky napadl. Nejprve ho nejméně čtyřikrát bodl kuchyňským nožem s 15centimetrovou čepelí do oblasti lopatek, poté ho nechal ležet zraněného na místě, a když se vrátil a napadený si v mezidobí pokoušel mobilním telefonem přivolat pomoc, opětovně do něj bodal nožem.

Vůbec jsem si neuvědomoval, co se stalo. Až odpoledne mi vše došlo
odsouzený

Nešťastník si sice ještě stačil zavolat o pomoc, než ho však policisté našli, podlehl zraněním. Kašpar se u soudu k činu doznal, litoval ho, omluvil se za něj a odmítl, že by chtěl hosta zabít.

„Vyhrál 1400 korun. Já však měl jen pětitisícovku, a tak jsem mu nebyl schopen výhru vyplatit. Domluvili jsme se, že přijde na druhý den a já mu peníze dám. Měl mi je přinést majitel lokálu. Jenže on mě překvapil v kuchyni, přišel zadním vchodem, a to zrovna když jsem nožem krájel tlačenku a cibuli. Zvýšil hlas, že chce ty peníze, a začal se mnou cloumat. Lekl jsem se, bodl jsem ho a to vícekrát,“ vypověděl už u KS Kašpar s tím, že roky se v něm střádala frustrace z práce.

Frustrace z práce

„V té hospodě jsem dělal přes devět let, mnohdy bez výplaty a majitel mě často ponižoval. Navíc jsem kvůli ní přišel o dceru i manželku,“ tvrdil obžalovaný. Druhý útok zahájil Kašpar poté, co se vrátil do kuchyně. Ještě předtím se šel převléct, neboť ho prý „štamgasti“ upozornili, že má špinavé triko.

„Ten host tam seděl, cosi mi říkal, a protože jsem mu nerozuměl, naklonil jsem se k němu. Držel však můj nůž a chtěl mě bodnout. Přetahovali jsme se o něj a já na něj spadl a znovu ho bodal. Pak jsem se vrátil do hospody opět obsluhovat. Vůbec jsem si neuvědomoval, co se stalo. Až odpoledne mi vše došlo,“ uvedl Kašpar.

Už předtím napadeného hledali policisté. Stačil zavolat své přítelkyni, které řekl, že leží ve sklepě hospody. Kašpar však vše popřel a policisty zavedl do sklepa, kde na nic nepřišli. Znovu je zavolal až majitel restaurace. Číšníka tam poté zatkli. Znalci na těle oběti našli 11, až 18 centimetrů hlubokých ran.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků