Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Vlečení muže na laně za autem byl podle policie pokus o vraždu

Drsné vyřizování účtů letos v květnu v Havířově, kdy trojice mladíků vláčela na laně za autem skoro dva kilometry sedmadvacetiletého muže, kriminalisté překvalifikovali na pokus o vraždu a omezování osobní svobody.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Vlečení muže na laně za autem byl podle policie pokus o vraždu

Původně policie případ vyšetřovala jen jako vydírání a omezování osobní svobody, vzhledem k závažnosti a brutalitě činu však obvinění změnila. Útočníkům hrozí vězení od 15 do 20 let nebo až výjimečný trest.

„Policisté obvinili tři muži ve věku 24 až 28 let z Ostravska a Karvinska z omezování osobní svobody, dva z nich navíc ještě i z pokusu o vraždu,“ sdělila krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská s tím, že dva pachatele policie zatkla již dva dny po útoku.

"Jejich třetí komplic se však ukrýval, proto bylo vyhlášeno celostátní pátrání,“ upřesnila mluvčí. Nakonec ukrývajícího se Petra Dudiče zatkli v červnu v hotelu v Rožnově pod Radhoštěm. Navíc je muž podezřelý i z loupeže.

Krvavá stopa na silnici

Obviněná trojice koncem května navštívila restauraci v Šenově u Ostravy, kde vznikla i potyčka s napadeným mladíkem, jehož však dříve útočníci vůbec neznali. Po jeho odchodu mladíka pronásledovali, aby se mu pomstili.

"Když jej dostihli, tak ho násilím vtlačili do zavazadlového prostoru osobního automobilu a odjeli. Poté zastavili v Prostředních Bludovicích, kde mu také kolem nohy uvázali lano, protože se prý mladík bránil. Následně jej táhli za vozem přes 1 a půl kilometru, pak jej odvázali a na místě zanechali svému osudu,“ popisovala brutální čin policejní mluvčí. Přitom napadený utrpěl velmi těžká zranění, a na silnici po něm zůstala krvavá stopa.

„Asfalt mu totiž sedřel kůži a svaly na zádech a noze. Při příjezdu záchranářů na místo byl při vědomí, ale hodně krvácel. Lékař nemohl vyloučit ani vnitřní krvácení,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků