Hlavní obsah

Vlak nabral auto na nárazník a tlačil ho sto metrů

Vážná srážka na železničním přejezdu u Stříteže nad Bečvou na Vsetínsku se stala v neděli ráno po šesté hodině. Osobní vlak se střetl s automobilem. Vlak nabral vůz na nárazník a tlačil ho přes sto metrů. Ve voze byli dva lidé zraněni.

Vlak nabral auto na nárazník a tlačil ho sto metrů

„Na jednom z přejezdů mezi obcí Zašová a Zubří došlo k dopravní nehodě mezi vozem Audi 80 a osobním motorovým vlakem. Po střetu bylo osobní auto vláčeno na nárazníku vlaku až do jeho úplného zastavení, což bylo přes sto metrů. V osobním autě jely dvě osoby, obě se zranily,“ řekl mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Řidič osobního vozu se dostal ven, ale jeho spolujezdec zůstal ve vraku auta zaklíněný a na jeho vyproštění museli hasiči použít speciální nástroje. „Pomocí hydraulického rozpěrného válce se hasičům podařilo rozevřít sevření kolem zaklíněných nohou a následně muže vytáhnout ven,“ doplnil Mitáček.

Oba pacienty si do své péče převzala posádka, která jim poskytla ošetření a odvezla je do nemocnice. Hasiči zajistili vrak auta i vlak proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Doprava na trati musela být přerušena, okolnosti nehody vyšetřuje policie a Drážní inspekce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků