Hlavní obsah
Foto: Petr Nový, Novinky

Vítr v Brně mrštil kus ocelové konstrukce na lidi na zastávce, jedna žena zraněná

Nárazový vichr se silnými poryvy, který se v úterý večer prohnal Brnem, způsobil zranění ženy. U frekventované autobusové zastávky poblíž nákupního centra Vaňkovka, odkud jezdí spoje i do zábavního a nákupního centra Olympia, narazila kovová konstrukce, kterou vítr mrštil proti stojícím lidem.

Foto: Petr Nový, Novinky
Vítr v Brně mrštil kus ocelové konstrukce na lidi na zastávce, jedna žena zraněná

„Naši zdravotníci ženu ošetřili a s podezřením na těžké zranění ji transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice U svaté Anny,“ sdělila k události Právu mluvčí HZS JMK Michaela Bothová.

Odkud se část konstrukce utrhla, se bude zjišťovat.

V kraji se jedná již o třetí zranění, které záchranná služba v souvislosti s vichrem eviduje. Dvě předchozí zranění, jedno středně těžké a další s podezřením na těžké, způsobily dvěma mužům spadlé větve.

Na Kyjovsku ještě záchranáři převezli k odbornému vyšetření a léčbě do nemocnice ženu s akutní stresovou komplikací poté, co se z jejího domu utrhla část střechy.

Pracovníci brněnského magistrátu v pondělí kontrolovali stav uzavřených parků, především stabilitu stromů. Vzhledem k intenzitě odpoledních nárazů se však zřejmě bude muset taková kontrola opakovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků