Hlavní obsah
Foto: ČTK

VIDEO: Střelec zabil v centru Chomutova dva lidi včetně zasahujícího policisty

Ve středu kolem půl osmé večer se v centru v centru Chomutova v baru Motorka střílelo. Pachatel zastřelil vietnamského zaměstnance. Svědek incidentu zavolal policii. Střelec následně zastřelil i přivolaného policistu, řekla Právu krajská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Foto: ČTK
VIDEO: Střelec zabil v centru Chomutova dva lidi včetně zasahujícího policisty

Když hlídka přijela, byl střelec ještě v baru a těžce zranil zasahujícího policistu. Ten vzápětí zraněním podlehl. Z vraždy obou je podezřelý devětatřicetiletý muž, kterého policie zadržela a nyní je v policejní cele.

"Muž z Teplicka vtrhl do baru kolem 19:30. Proč střílel a pálil i po hlídce (policie), zatím není jasné," uvedla mluvčí.

Policie pachatele zadržela, za dvojnásobnou vraždu mu hrozí až doživotní trest. Ostatní podrobnosti o případu nejsou známy.

Podle informací Práva byl asi třicetiletý policista ženatý a měl dítě.

Výběr případů, při nichž policista zemřel ve službě
Podle neoficiálních informací zemřelo od počátku 90. let ve službě zhruba sedm desítek policistů.
V roce 2001 zastřelil v Protivíně na Písecku jednatřicetiletého kriminalistu Daniela Stýbla a jeho kolegu Iva Marka podnikatel podezřelý ze znásilnění. Dalšího policistu vážně zranil. Muž se poté sám postřelil. Zemřel o tři dny později.
V roce 1998 zahynul třiadvacetiletý policista Jiří Hrubý při přestřelce u obce Letkov v okrese Plzeň-jih. Policisté tam pronásledovali mercedes, v němž jel mimo jiné čtyřiačtyřicetiletý Fehim Hanuša a jeho syn Fatmir. Muži předtím v Plzni ohrožovali okolí zbraněmi. Hanuša i jeho syn byli odsouzeni k 25 a 14 letům vězení.
V dubnu 1998 zastřelil při policejní akci v Táboritské ulici v Praze 3 jednadvacetiletý Petr Chromek, jehož se policisté chystali zatknout, třicetiletého kriminalistu Jiřího Linharta a dalšího policistu postřelil. Policie zasahovala proti pachatelům podezřelým z loupeží, únosů a vydírání. Chromek byl za policistovu vraždu odsouzen k 22 letům vězení.
V roce 1997 byl zase při policejním zásahu v tramvaji v Praze 4 smrtelně postřelen šestadvacetiletý podporučík policie Michal Braniš, jeho kolega vyvázl se zraněním. Policisté zasahovali proti hledanému ozbrojenému pachateli, který při přestřelce rovněž zemřel. Zraněni byli i dva cestující v tramvaji.

 

Od počátku 90. let přibylo množství případů, kdy lidé místo domluvy sáhnou po zbrani a řeší své konflikty se zbraní v ruce. Například v polovině srpna zatkli kriminalisté pětadvacetiletého muže z Ostravy, kterého podezírají z toho, že koncem července v ostravské Stodolní ulici postřelil třiatřicetiletého muže z Olomouce. Motivem střelby mohly být podle kriminalistů spory dvou podnikatelských skupin, které operují na Ostravsku a Karvinsku.

:. BEZ KOMENTÁŘE: Vrah při úteku zabil policistu. Zdroj: ČTK

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků