Hlavní obsah

VIDEO: Auto se v Ostravě srazilo s tramvají, dvě těžce zraněné

Dvě ženy se těžce zranily při srážce tramvaje a osobního auta, která se stala v pátek v jedenáct dopoledne v Ostravě. V Závodní ulici narazila tramvaj plná cestujících v plné rychlosti do Renaultu Laguna, který se před ní znenadání začal otáčet. Nehoda zablokovala přes poledne centrum Ostravy.

VIDEO: Auto se v Ostravě srazilo s tramvají, dvě těžce zraněné

Tramvaj tlačila auto ještě asi 50 metrů. Ve voze seděly dvě ženy ve věku 30 a 24 let. Záchranáři museli obě ženy z vraku vystříhat. Jejich zranění jsou vážná. Řidič tramvaje srážce nemohl zabránit.

:. Místo nehody. Foto: HZS Moravskoslezského kráje

"Třicetiletá i čtyřiadvacetiletá žena utrpěly poranění hlavy a mozku. Zasahující lékařka u obou zjistila poruchu vědomí. Záchranáři pacientkám zajistili žilní vstupy, podali potřebné léky a poté zraněné transportovali do nemocnice. Mladší z žen byla předána na urgentním příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, starší pak na urgentním příjmu Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy," informoval Novinky mluvčí Záchrané služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

:. Havarovaný vůz foto: HZS Moravskoslezského kráje

"Tramvaj i renault jely téměř souběžně od křižovatky Závodní s Rudnou ulicí směrem k Ruské ulici. Vozidla se srazila na úrovni odbočky k hotelu Atom, který stojí nalevo od silnice a kam chtěla patrně řidička renaultu odbočit. Okolnosti nehody vyšetřuje Policie ČR," řekl Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

:. Záchranáři museli ženy z auta vystříhat foto: HZS Moravskoslezského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků