Hlavní obsah
 

V pražských Střešovicích prasklo potrubí, policie evakuovala 20 lidí

Poblíž Starostřešovické ulice v Praze 6 prasklo v pátek večer vodovodní potrubí v areálu vodojemu. Voda podle svědků zaplavila nejméně tři domy. Policisté museli evakuovat 20 lidí.

 
V pražských Střešovicích prasklo potrubí, policie evakuovala 20 lidí

V oploceném areálu vodojemu mezi Sibeliovou a Starostřešovickou ulicí prasklo vodovodní potrubí o průměru 600 milimetrů.

Masivní únik vody prakticky okamžitě zaplavil domy a objekty ve Starostřešovické ulici. Voda s bahnem pak stékala také do ulic Nad Hradním vodojemem a Střešovická. Obě museli policisté uzavřít.

Z domů policisté společně se strážníky a hasiči evakuovali 20 lidí. Všichni nejprve našli útočiště v místním penzionu. Na místo pro ně policisté navíc přivolali dva evakuační autobusy.

Přivolaný statik rozhodl, že se zatím nikdo z evakuovaných nesmí do svých domů vrátit. Lidé si proto zařídili ubytování u známých, nebo u příbuzných. Okolí místa bylo uzavřeno a statik se společně s policisty vrátí na místo v sobotu dopoledne, kdy by měl rozhodnout o dalším postupu.

Pracovníci vodovodů a kanalizací museli zastavit přívod vody poblíž Vypichu. Zatím není jasné, kolika lidí se výpadek dodávek vody týká.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků