Hlavní obsah

V pražském Motole hořelo

Tři dny likvidovali pražští hasiči požár bioodpadu v lese v pražském Motole. Na místo se několikrát denně vraceli a požářiště, kde hoří i několik metrů pod zemí, neustále prolévali vodou.

V pražském Motole hořelo

Hromada bioodpadu, pravděpodobně bývalé skládky, v lese v Goldscheiderově ulici začala hořet v sobotu po poledni. Ještě tentýž den večer dorazil na místo bagr z hasičského Záchranného útvaru ze Zbiroha.

Na místo se ale hasiči museli několikrát vrátit i v neděli, a nakonec tam vyjížděli už dvakrát i v pondělí. Naposledy vyslali pražští hasiči na místo po 14. hodině čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Ti pomocí dvou vodních proudů a hasícího hřebu prolévali hromadu bioodpadu i pod povrchem.

Pomocí krumpáčů a dalšího nářadí ručně rozhrabávali některá doutnající místa. „Hasiči se na místo stále vracejí a dohašují skrytá ohniska požáru,” uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Je možné, že požár budou hasiči likvidovat ještě několik dní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků