Hlavní obsah
Záhadný obrazec v polích u Boskovic Foto: boskovice.cz

V polích u Boskovic se objevil „záhadný” obrazec

Zhruba šest tisíc metrů čtverečních poválené plochy v pšenici. To je střízlivý pohled na záhadný obrazec v obilném lánu, který se objevil v katastru města Boskovice na Blanensku. Hospodář vyčíslil škodu na nejméně 20 000 korun a případem se pro podezření z trestného činu poškozování cizí věci zabývá policie.

Záhadný obrazec v polích u Boskovic Foto: boskovice.cz
V polích u Boskovic se objevil „záhadný” obrazec

„K poškození mohlo dojít podle dosavadních dostupných údajů v době od 26. června zhruba od půlnoci do sedmi večer 28. června. Není to poprvé, co se v našem regionu podobným případem zabýváme. Před několika lety to bylo již dvakrát. Ani v jednom z případů jsme však pachatele nezjistili,“ řekla k dost neobvyklému vyšetřování piktogramu, jednomu z prvních letošních „kruhů v obilí“, Právu policejní mluvčí Iva Šebková.

Policisté by uvítali jakékoli poznatky od náhodných svědků, které by pomohly ve vyšetřování.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Záhadný obrazec v polích u Boskovic

Foto: boskovice.cz

Snímky obrazce pořídil Jaroslav Parma, který se podílí na tvorbě oficiálních stránek města Boskovice. Na letecké záběry použil dálkově řízenou kvadrokoptéru.

Boskovice

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

„Ta cestička k tomu vyšlapaná je od lidí, kteří se na obrazec byli podívat již před námi, a také od nás. Pokud se podíváte pozorně, na fotografiích jsou na konci cestičky v obrazci takové malé tečky - to jsme my, co jsme ovládali kvadrokoptéru. Obilí není posečené, je položené bez zlomení stébel. Nebyl jsem uvnitř piktogramu, stáli jsme na kraji, jak ústí ta cestička z pole,” uvedl Parma.

Obilí na poli není polámané.

Foto: boskovice.cz

Podle mnohých záhadologů se v obdobných situacích stávalo, že docházelo ke kolapsům bezdrátových technologií, které jindy v takových místech zcela běžně fungovaly.

„Nic zvláštního jsem nepociťoval, soustředili jsme se na natáčení. Mobilní signál tam fungoval, protože mně tam volala manželka. Také fungoval wifi signál, protože kamera na kvadrokoptéře se ovládá tak, že pomocí wifi posílá obraz na smartphone (v mém případě) nebo tablet. Tento wifi přenos fungoval bez problémů,“ dodal Parma.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků