Hlavní obsah
Komplex budoucího velvyslanectví a rezidence velvyslance Palestiny v Praze-Suchdole Foto: Petr Hloušek, Právo

V palestinské rezidenci v Praze byly nalezeny nelegální zbraně

Policie po středečním výbuchu v domě palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála našla zbraně, které nejsou v České republice evidovány. Potvrdila se tak středeční informace Novinek, které o nálezu zbraní informovaly. Policie prověřuje výbuch na ambasádě pro usmrcení z nedbalosti a nedovolené ozbrojování.

Komplex budoucího velvyslanectví a rezidence velvyslance Palestiny v Praze-Suchdole Foto: Petr Hloušek, Právo
V palestinské rezidenci v Praze byly nalezeny nelegální zbraně

„Provedli jsme ohledání místa činu, které probíhalo do včerejších pozdních hodin, a v souvislosti s tímto ohledáním jsme zajistili stopy, které byly věcné. Mezi věcnými stopami byly i zbraně. Tyto zbraně neprocházejí českými evidencemi a v současné době je prověřujeme a probíhá jejich zkoumání,“ řekl Novinkám ředitel pražské policie Martin Vondrášek.

Doplnil, že se nebude vyjadřovat k druhu ani k množství nalezených zbraní, protože nechce ohrozit vyšetřování. Podle zdroje Novinek blízkého vyšetřování byly nalezeny škorpiony a pistole.

Šéf pražské policie Vondrášek rovněž potvrdil, že za smrtí velvyslance nestojí terorismus ani úmysl někoho jiného.

V Suchdole explodoval rezidenční byt velvyslance

Video: Jiří Forman, Novinky

„Z dosud zjištěných informací můžeme vyloučit teroristický útok nebo úmyslné jednání třetí osoby, které by bylo vedeno cílem někomu způsobit těžkou újmu na zdraví anebo smrt. Podle všeho došlo k neodborné manipulaci s výbušninou,“ uvedl Vondrášek.

Vybuchlý trezor

Foto: Jiří Forman, Novinky

Šlo tedy zřejmě stejně jako v případě objevených zbraní o nelegální výbušninu, která neměla na půdě ambasády co dělat.

Výbušnina velvyslanci explodovala v rukou

Podle zdroje Novinek blízkého velvyslanectví si ambasador pořídil výbušniny na zabezpečení obsahu trezorů. Při instalaci mu výbušnina explodovala v rukou.

Výbušný systém byl součástí trezoru, tvrdil mluvčí ambasády

Video: Jiří Forman, Novinky

Kriminální specialisté se okolnostmi tragického výbuchu, po němž palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál podlehl těžkým zraněním v nemocnici, začali zabývat ve čtvrtek. Měli by zjistit, o jakou výbušninu šlo a jakého byla původu. Případ už začali také řešit detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků