Hlavní obsah
Požár v Ostravě-Radvanicích Foto: HZS Moravskoslezského kraje

V Ostravě hořel dům, jeden člověk zemřel a další čtyři se zranili

V tragédii, při které jeden člověk zemřel a čtyři osoby se zranily, z toho dvě děti, se proměnil v úterý požár bytového domu v Ostravě-Radvanicích. Hasiči zjišťují příčinu jeho vzniku, škoda je podle předběžných odhadů minimálně 100 tisíc korun.

Požár v Ostravě-Radvanicích Foto: HZS Moravskoslezského kraje
V Ostravě hořel dům, jeden člověk zemřel a další čtyři se zranili

Plameny zachvátily dům na Báňské ulici zhruba hodinu po úterním poledni. Na místě zasahovali hasiči i moravskoslezští záchranáři. Ti se podle slov svého mluvčího Lukáše Humpla pokoušeli pomoci osmasedmdesátiletému muži, který byl v místě požáru nalezen bez známek života.

Požár v Ostravě-Radvanicích

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

„Zahájili neodkladnou resuscitaci s cílem obnovit činnost srdce postiženého. Jejich snaha však byla marná a lékař byl nucen konstatovat smrt,“ informoval mluvčí.

Záchranáři ošetřili i dvaadvacetiletého muže, jednačtyřicetiletou ženu a dvě děti (3 a 8 let). „Všichni se při požáru nadýchali zplodin hoření. Jejich stav nebyl život ohrožující, se záchranáři komunikovali,“ nastínil Humpl s tím, že všichni čtyři pacienti byli po ošetření převezeni do Městské nemocnice Ostrava.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků