Hlavní obsah
Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

V lese na Jičínsku našli mrtvé tělo

Správce lesa při označování stromů ke kácení našel ve čtvrtek dopoledne v lese v katastru obce Markvartice na Jičínsku kosterní pozůstatky lidského těla. Zřejmě šlo o ženu. O případu informoval mluvčí jičínské policie Aleš Brendl.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
V lese na Jičínsku našli mrtvé tělo

„Oznámil nám to na tísňovou linku 158 krátce po půl desáté dopoledne. S největší pravděpodobností nejde o žádný archeologický nález,” řekl Brendl. Kosterní pozůstatky podle něj ležely na povrchu a byly roztahané zvěří.

„Přivolaný soudní lékař na místě nedokázal s určitostí sdělit přesnou příčinu smrti, proto byla nařízena soudní pitva. V souvislosti s nálezem pátráme po totožnosti a prověřujeme databázi pohřešovaných osob,” uvedl mluvčí. Výsledky soudní pitvy by podle něj měly být známy do několika dní.

Kriminalisté mají ještě v živé paměti případ padesátiletého muže, jehož tělo bylo nalezeno loni 14. srpna ve značném stadiu rozkladu na poli u Lázní Bělohrad na Jičínsku. Policie pak obvinila z loupežné vraždy manželský pár ze Semilska.

Muže z Prahy manželé podle kriminalistů zastřelili poté, co ho vylákali na opuštěné místo, a pak mu ukradli několik desítek tisíc korun. Později kriminalisté obvinění manželského páru ještě rozšířili o dvojnásobný pokus o vraždu třicetiletého muže, kterého jejich komplic předtím pojistil pro případ úmrtí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků