Hlavní obsah
Hořící karavany u Orlické přehrady Foto: HZS Jihočeského kraje

V kempu u Orlické přehrady shořelo 11 karavanů

O obrovském štěstí mohou mluvit lidé, kteří tráví dovolenou v kempu Radava u Orlické přehrady. V noci z pondělí na úterý tady totiž začaly hořet obytné přívěsy. Plameny zasáhly celkem 11 karavanů, jeden obytný vůz a také osobní auto značky Škoda Yeti. Navíc hořel i přilehlý les. V hořících karavanech podle informací Práva žádní lidé naštěstí nebyli.

Hořící karavany u Orlické přehrady Foto: HZS Jihočeského kraje
V kempu u Orlické přehrady shořelo 11 karavanů

„Nemáme hlášené žádné zraněné osoby, během dnešního dne provedeme ohledání místa,“ řekl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Hasičům byl požár nahlášen v pondělí kolem půl jedenácté večer. „Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Se člunem vyjela i vodní záchranná služba. Na místě zasahovalo deset cisteren a čtyři dopravní automobily. Vzhledem k počtu zasahujících jednotek byl operačním střediskem vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu,“ uvedla Vendula Matějů, mluvčí jihočeských hasičů.

Podle původních informací hořely tři obytné karavany. Požár se ale šířil obrovskou rychlostí a hořet začaly i další. „Hasiči nakonec likvidovali požár 11 karavanů, obytného vozu a osobního auta. Hořel i les na ploše asi 70 krát 70 metrů,“ dodala Matějů.

Hasiči dostali požár pod kontrolu asi po hodině, k úplnému uhašení došlo dnes kolem půl čtvrté. Příčiny požáru se vyšetřují. „Ve hře jsou zatím všechny vyšetřovací verze, to znamená, že nyní nevylučujeme technickou závadu, nedbalost ani úmysl,“ dodala mluvčí hasičů s tím, že škoda se zřejmě vyšplhá přes milion korun.

Shořelo 11 karavanů

Foto: HZS Jihočeského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků