Hlavní obsah

V kauze heparinového vraha zatím žádné nové případy

Aktuálně vyšetřované případy v kauze "heparin" nejsou prý ničím novým. Nepotvrdili se tak spekulace, že se objevily nové případy. Kriminalisté vyšetřují tzv. heparinového vraha Petra Zelenku, který v nemocnici v Havlíčkově Brodě zavraždil lékem Heparin několik pacientů. Policisté však prověřují i další podezření v nemocnici.

V kauze heparinového vraha zatím žádné nové případy

Okresní policejní ředitel Jaroslav Hrdina Právu řekl, že stávající vyšetřování v kauze žádné nové případy zatím nepřineslo. Podle něj se jen krajští královéhradečtí detektivové podělili s kolegy z Havlíčkova Brodu o již existující "balík" podnětů, vzešlý z různých podání od občanů i z dílčího závěru práce ministerské komise.

"Není to nic nového," ujistil Právo policejní ředitel Hrdina. "Oněch vražd a pokusů, z nichž je obviněn Petr Zelenka, se to netýká. Vedle nich se nad rámec kauzy nabalil soubor všelijakých podezření a nejasností, pocházejících ze závěrů práce ministerské komise či z různých podání občanů. Nyní se celý ten balík vyselektoval a drobnější záležitosti, které spadají do naší kompetence, nám z kraje předali k vyšetření. Budeme se tím teprve zabývat, a pokud bychom něco zjistili, je samozřejmě možné i to, že bychom to zase postoupili Hradci," shrnul k aktuálnímu stavu věci.

Ředitel havlíčkobrodské nemocnice Vít Kaňkovský Právu řekl, že asi před 14 dny si ještě královéhradečtí policisté vyžádali zhruba do deseti dalších chorobopisů pacientů. "Co ale považují za "případ", to nevíme, o průběhu vyšetřování nemáme zprávy," konstatoval. Podle něj nemocnice o ničem novém neví.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání Petra Zelenky v prosinci loňského roku.  Třicetiletý zaměstnanec je podezřelý z toho, že pacientům podal ředěný heparin, který se používá v léčbě akutního koronárního syndromu. K činu se muž přiznal. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků