Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Celní správa

V kamionu v Pardubicích se tísnili migranti. Jeden měl britskou mutaci koronaviru

Osm nelegálních migrantů přicestovalo v pondělí do Pardubic. I když někteří tvrdili, že jsou ještě dětmi, policisté to vzápětí kromě jednoho vyloučili a převezli je do záchytného zařízení. Jeden z cizinců měl britskou mutaci koronaviru.

Ilustrační foto Foto: Celní správa
V kamionu v Pardubicích se tísnili migranti. Jeden měl britskou mutaci koronaviru

Kamion přijel v pondělí do pardubické části Semtín. Nikdo podle policie neutíkal a všichni s policisty spolupracovali. Kromě zjištění totožnosti museli všichni podstoupit test na koronavirus.

„Jeden ze zajištěných cizinců měl výsledek testu pozitivní s podezřením na takzvanou britskou mutaci, v karanténě musí samozřejmě zůstat všichni cestující,“ uvedla ve čtvrtek mluvčí policie Eva Maturová.

Čtyři cizinci navíc tvrdili, že jim ještě nebylo 18 let. Protože neměli doklady, došlo na odborné posouzení jejich věku, které ukázalo, že mladistvým je jen jeden z nich. Pět cizinců již skončilo v záchytném zařízení, další dva budou následovat. Nejmladšího cestujícího si převzal Orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Mluvčí zmínila, že od začátku roku v kraji našli již 38 migrantů převážně z Afghánistánu, téměř všichni byli evidovaní jako žadatelé o azyl v Rumunsku a všichni uvedli, že cílovou zemí mělo být Německo nebo Francie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků