Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS Moravskoslezského kraje

V Brně hořel bytový dům, hasiči museli evakuovat 18 lidí

Osmnáct lidí museli hasiči v neděli večer evakuovat z bytového domu v Jugoslávské ulici v Brně, kde hořely sklepní kóje. Šest lidí skončilo v nemocnici, protože se nadýchali zplodin, žádný z nich ale není ve vážném stavu. Informovali o tom mluvčí jihomoravských hasičů i záchranářů.

Ilustrační foto Foto: HZS Moravskoslezského kraje
V Brně hořel bytový dům, hasiči museli evakuovat 18 lidí

„Celkem šest lidí, z toho jedno dítě, jsme odvezli do zdravotnických zařízení. Nikdo z nich nebyl popálený, všichni se nadýchali zplodin hoření. U dvou pacientů byl stav středně těžký, u zbylých spíše lehčí,” uvedla mluvčí záchranářů Barbora Truksová.

Hasiči dostali hlášení o požáru krátce před 19:30. Vyhlásili první stupeň poplachu. Ve čtyřpodlažním bytovém domě hořelo několik sklepních kójí a celý dům byl silně zakouřený.

„Pomocí takzvaných vyváděcích masek vyvedli z domu 14 lidí, další čtyři evakuovali pomocí výškové techniky. Všichni obyvatelé domu, kteří nepotřebovali lékařské ošetření, zatím sedí v evakuačním autobuse,” uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Oheň ve sklepě dostali hasiči pod kontrolu ve 20:45, do dalších poschodí se nerozšířil. Ještě po 21:30 hasiči na místě dohašovali skrytá ohniska, na místě pracoval vyšetřovatel. Škodu zatím nebylo možné odhadnout.

Později mluvčí doplnil, že obyvatelé domu se budou moci do svých bytů vrátit až v pondělí: „Všichni si ale dokázali na dnešní noc zajistit vlastní nocleh."

Po celou dobu hasičského zásahu nemohla místem projíždět hromadná doprava, zejména tramvaje linek 5 a 9.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků