Hlavní obsah
Auto poničené sapinou Foto: Policie ČR

Útočník rozmlátil na Jihlavsku auto sapinou, pak se vrhl na řidiče

Útok dřevorubeckým nástrojem sapinou vyšetřuje policie na Jihlavsku. Útočník ostrým nástrojem poškodil auto muže, se kterým měl nevyřízené spory, a pak jej napadl. Poškozený se bránil, načež zamířil přímo na policejní služebnu.

Auto poničené sapinou Foto: Policie ČR
Útočník rozmlátil na Jihlavsku auto sapinou, pak se vrhl na řidiče

Případ se odehrál již loni na podzim, policejní mluvčí Jana Kroutilová o něm informovala ve čtvrtek s tím, že byl obviněn 57letý útočník.

Obviněný podle policie přijel za poškozeným, který právě seděl v autě spolu se ženou – v jakém byli vztahu, policie blíže nespecifikovala. Útočník posádce sebral mobilní telefon a svůj vztek si začal vylévat na autě, do kterého mlátil dřevorubeckou sapinou – nástrojem vzdáleně připomínajícím sekyru, u nějž je ale na konci topůrka jakýsi bodec.

Po chvíli napadl také řidiče, to už ale nešlo o útok ostrým nástrojem. Šofér se bránil a nakonec se mu podařilo z místa ujet. Napadená dvojice v obavách o život okamžitě zamířila na policejní služebnu v Jihlavě, kde policistům popsala, co se stalo.

Případ si převzali kriminalisté, kteří kromě jiného vyžádali lékařskou dokumentaci. Škoda na autě byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

Motivem útoku měl být spor z minulosti, který ale policie blíže nespecifikovala.

„Muž byl obviněn ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví, krádeže, poškození cizí věci a výtržnictví, dále byl obviněn z přečinu nebezpečného vyhrožování spáchaného se zbraní,“ řekl kriminalista Radomír Němec. Útočníkovi hrozí až tři roky vězení.

Sapina je dřevorubecký nástroj, který slouží k otáčení, zvedání nebo přenášení polen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků