Hlavní obsah
Radka Pojerová u Vrchního soudu v Olomouci Foto: Petr Marek, Právo

Ústavní soud odmítl stížnost ženy potrestané za smrt politika

Případ vraždy brněnského politika Aleše Vytopila definitivně končí patnáctiletým trestem vězení pro Radku Pojerovou. Ta podle pravomocného verdiktu zastřelila někdejšího místostarostu Brna-Židenic. Motivem byly složité vztahové problémy mezi několika lidmi.

Radka Pojerová u Vrchního soudu v Olomouci Foto: Petr Marek, Právo
Ústavní soud odmítl stížnost ženy potrestané za smrt politika

Ústavní stížnost čekala na rozhodnutí rok, nakonec ji soudci označili dílem za zjevně neopodstatněnou, dílem za nepřípustnou. Připomněli, že Pojerová promeškala lhůtu pro podání dovolání k Nejvyššímu soudu. Podle Ústavního soudu tak v podstatě nevyčerpala všechny prostředky ke své obraně, což je podmínka projednání ústavní stížnosti.

Komunální politik Vytopil přišel o život v září 2011 v Mariánském údolí na okraji Brna. Žena ho podle rozsudku střelila do hlavy. Tělo za pomoci bývalého manžela Filipa Onderky odvezla k Ivančicím na Brněnsku, kde ho pohřbili v lese. Předtím oddělili hlavu, která se nenašla.

Propletené vztahy

Onderka označil za střelkyni Pojerovou, která ovšem vinu popřela. Tvrdila, že Vytopila nikdy neviděla a k činu neměla motiv. Podle soudů obou stupňů však důkazy usvědčují z vraždy právě ji.

Onderka pomáhal jen s odstraňováním těla a sháněním alibi. Krajský soud mu za nadržování uložil trest 3,5 roku vězení.

Vražda Vytopila byla podle obžaloby výsledkem propletence vztahů, jehož součástí se politik stal po seznámení s Pavlou Antalovou, matkou dvou dětí. Začali spolu žít a podnikat. Vytopil si vytvořil blízký vztah k malé dcerce Antalové, o kterou chtěl pečovat. Vlastní děti neměl. Onderka je bývalým přítelem Antalové a otcem holčičky. Pojerová je bývalá manželka Onderky, s nímž udržovala vztah i po rozvodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků