Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Úder blesku zasáhl na Děčínsku skupinku lidí, jedna žena zemřela

Blesk udeřil při úterní odpolední bouřce ve Vysoké Lípě na Děčínsku do hloučku lidí. Dospělá žena utrpěla vážná zranění, v nemocnici skončily také tři děti. Zraněná žena v nemocnici později zemřela.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Úder blesku zasáhl na Děčínsku skupinku lidí, jedna žena zemřela

Bouřka zasáhla kolem 16. hodiny skupinku pohybující se na kopci v obci. „Žena po úderu blesku utrpěla vážné zranění s následkem náhlé zástavy oběhu. Na místě byla okamžitě laiky ve spolupráci s operátorem resuscitována,“ řekl Právu mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

Na místo události ihned zamířil vrtulník, vzhledem k bouřce ale nedoletěl a musel se vrátit na základnu. Ve stejný okamžik vyrazily sanitky.

„Po převzetí do péče se nám podařilo dospělou ženu oživit a byla transportována na oddělení ústeckého traumacentra,“ doplnil Voleník.

Zraněná žena ale v nemocnici zemřela. „Ženě se bohužel život nepodařilo zachránit,” řekl ČTK Ivo Chrástecký, mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou nemocnice v Ústí patří.

Na místě byly podle Voleníka zraněny ještě tři nezletilé dívky. „Jedna utrpěla vážné zranění, druhá středně vážné a třetí lehké zranění. Všechny tři jsme rovněž převezli do nemocnice v Ústí nad Labem, na dětské oddělení,“ dodal mluvčí.

Chrástecký doplnil, že všechny tři dívky jsou v dobrém zdravotním stavu, zůstávají ale v nemocnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků