Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Trojice zkopala bezbranného ležícího muže na Zlínsku. Motivem byla žárlivost

Policisté navrhli státnímu zástupci obžalovat tři útočníky, které viní, že v Otrokovicích na Zlínsku napadli osmatřicetiletého muže. Kopali ho do hlavy a celého těla. Napadený utrpěl mnohačetná zranění, se kterými skončil v nemocnici.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Trojice zkopala bezbranného ležícího muže na Zlínsku. Motivem byla žárlivost

Několikrát trestaným mužům ve věku 49, 51 a 33 let hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až deset let vězení za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, uvedla to v pátek policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Incident se stal koncem loňského srpna u nákupního centra v Otrokovicích. Tři agresoři tam podle policie bezdůvodně napadli kopy do hlavy a celého těla ležícího muže, který útok nečekal a nijak se mu nebránil.

"Způsobili mu mnohačetná zranění, která si vyžádala hospitalizaci. Útočníci přestali s kopáním v okamžiku, kdy z nákupního centra vyšla prodavačka a pohrozila jim, že zavolá policii. Lékařskou pomoc přivolali zraněnému ležícímu muži náhodní kolemjdoucí. Důvodem napadení byla žárlivost. Všichni účastníci byli v době incidentu silně pod vlivem alkoholu," uvedla Kozumplíková.

Obvinění muži byli v minulosti několikrát soudně trestaní pro různorodou trestnou činnost. "Jedná se o osoby bez stálého bydliště. Dva z obviněných, kteří jsou v současné době ve věznici pro jinou trestnou činnost, se k útoku doznali, třetí, nejstarší z nich, popírá, že by se na incidentu podílel," doplnila mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků