Hlavní obsah
pietní místo se svíčkami Foto: Aleš Hološka

Trest za rabování při povodních: podmínka a veřejné práce

Soud potrestal již čtvrtý případ rabování při loňských povodních v Praze. Dvaatřicetiletá narkomanka Lenka Kopecká odešla v pátek od Obvodního soudu pro Prahu 8 s podmínkou, její o pět let mladší přítel Petr Fišer pak musí odpracovat 400 hodin veřejných prací.

pietní místo se svíčkami Foto: Aleš Hološka
Trest za rabování při povodních: podmínka a veřejné práce

Oba se hájili tím, že do záplavové zóny nešli krást, ale milovat se. Odcizené věci pak považovali za vyhozené.

Podle státního zástupce dvojice kradla loni 23. srpna elektroniku sušenou před rodinným domem v evakuované zóně v pražských Bohnicích. Výše škody činí necelých deset tisíc korun. Policie zadržela podezřelé o půlnoci a předměty vrátila majitelům. Kopecká s Fišerem podle obžaloby odnášeli například televizi, video, vrtačku a nádobí.

Obžalovaná připustila, že vylomili plot

"Nevěděl jsem, že páchám trestný čin, myslel jsem si, že jsou to věci, které někdo vyhodil," hájil se Fišer. Tvrdil, že předměty byly poházeny kolem kontejneru.

Podle Kopecké si vůbec neuvědomili, že jsou v záplavové zóně, kde si lidé vynášejí majetek před domy, aby vyschl. S pláčem však připustila, že vylomili plot a vnikli do jedné ze zahrad. To potvrdil i jeden z okradených, který měl mezi ukradenými věcmi televizi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků