Hlavní obsah

Tramvaj v Ostravě zabila muže, který přecházel koleje

Devětaosmdesátiletého chodce srazila krátce po 16. hodině na Svinovských mostech v Ostravě-Porubě tramvaj. Muž přecházející koleje zraněním podlehl. Informoval o tom dispečer ostravského Dopravního podniku.

Tramvaj v Ostravě zabila muže, který přecházel koleje

„Když na místo dorazila lékařská posádka, muž už nejevil žádné známky života. Záchranáři již pacientovi nemohli nijak pomoci, na místě podlehl svým zraněním,“ popsal Humpl.

Tramvajová doprava na Svinovských mostech v Ostravě byla na více než hodinu zastavena. „Muže srazila tramvaj č. 8 mířicí do centra Ostravy v místech, kde chodci přecházejí mezi oběma nástupišti. Na trasu mezi městskými částmi Poruba a Hulváky byla nasazena náhradní autobusová doprava,“ řekl dispečer.

Tramvajová doprava byla v místě nehody znovu obnovena v 17:12. „Příčiny tragické dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR a Drážní inspekce,“ doplnil dispečer.

Nehoda také v Bruntále

Ke sražené chodkyni vyjížděli záchranáři také v Bruntále. „Ve tři čtvrtě na čtyři vyjížděla posádka rychlé lékařské pomoci k nahlášené nehodě v Bruntále, kde došlo ke střetu osobního vozidla s chodkyní. Pacientka, jejíž totožnost dosud neznáme, byla v době příjezdu záchranné zdravotní služby v bezvědomí a selhávalo jí dýchání,“ přiblížil Humpl.

Žena utrpěla poranění hlavy, mozku, a také dolní končetiny. „Postiženou v přímém ohrožení života bylo nutno intubovat a připojit k přístrojem řízené ventilaci. Posádka zahájila nitrožilní podávání léků a připravila ženu k transportu do zdravotnického zařízení,“ doplnil Humpl.

Záchranáři přepravili pacientku do nemocnice v Krnově a v kritickém stavu ji předali na tamním anesteziologicko-resuscitačním oddělení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků