Hlavní obsah
Areál nemocnice v Orlové Foto: Pavel Karban, Právo

Těhotnou ženu v Orlové zabil Chlumského roztok, potvrdila policie

Pitva těhotné dvaatřicetileté ženy, která ve středu zemřela po návštěvě ambulance v Orlové na Karvinsku, potvrdila, že žena vypila místo neškodné glukózy jedovatou směs fenolu a kafru, známou pod názvem Chlumského roztok. V pátek o tom informoval mluvčí policie Petr Svoboda.

Areál nemocnice v Orlové Foto: Pavel Karban, Právo
Těhotnou ženu v Orlové zabil Chlumského roztok, potvrdila policie

„Proběhla pitva, na jejíž výsledky ještě čekáme, ale již nyní je jasné, že šlo skutečně o směs fenolu a kafru. Prověřování tragické události nadále pokračuje a zatím nebylo nikomu sděleno obvinění,“ řekl Svoboda.

Podle informací ČTK vyrazí na kontrolu do diabetologické ambulance v Orlové, kde k záměně látek došlo, pracovníci Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

„Pokud existuje podezření, že došlo k záměně léčivých přípravků hromadně vyráběných i těch připravených v lékárně, náš ústav vždy provádí kontrolu na místě, aby ověřil skutečný stav věci. Až do uzavření se ale blíže k případu nemůžeme vyjadřovat," uvedla mluvčí ústavu Hana Pavlíčková.

Jak Právo informovalo, žena v ambulanci vypila dezinfekci, která se používá na ošetřování ran či dezinfekci chirurgických nástrojů. Úmrtí těhotné ženy policie prověřuje jako usmrcení z nedbalosti. Pachateli hrozí až šestileté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků