Hlavní obsah
 

Taxikář se řítil Prahou, zastavila ho až píchlá pneumatika

Několik desítek chodců a řidičů ohrozil v sobotu večer taxikář, který ujížděl pražským policistům. Zastavila ho až proražená pneumatika. Důvodem jeho zběsilé jízdy byl zákaz řízení až do roku 2017.

 
Taxikář se řítil Prahou, zastavila ho až píchlá pneumatika

Fordu, který byl označen jako vozidlo taxi, si policisté všimli v Průmyslové ulici, protože je upoutalo okno zakryté igelitem. Rozhodli se proto zjistit, zda auto není kradené. Řidiči se ale jejich nápad příliš nezamlouval, otočil vůz a začal ujíždět směrem do centra.

„Příslušníci Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) ho samozřejmě začali pronásledovat, konkrétně ulicemi Černokostelecká, Vršovická a dalšími až na Flóru, kde díky defektu kola a následnému smyku ford zastavil,“ informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Doplnil, že auto několikrát projelo na červenou, po chodníku nebo v protisměru. Řidič při své agresivní jízdě ohrozil mnoho chodců a řidičů.

Hrozí mu až tři roky vězení

Důvod ujíždění zjistili policisté vzápětí. „Jedenatřicetiletý řidič má vysloven zákaz řízení, a to až do roku 2017. Z toho důvodu skončil na služebně, kde mu vyšetřovatel sdělil podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnil Hulan.

Na služebnu si muži zákona odvezli také 47letého spolujezdce, který nerespektoval výzvy k opuštění auta. Jeho případ předají správnímu orgánu s podezřením na neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků