Hlavní obsah
 

Su pod vlivem alkoholu, přiznal cyklista. Před hlídkou se skácel

Dal jsem si pivo a vodku, odvětil 55letý cyklista, kterého na Vyškovsku přistihla policejní hlídka na silnici. V podroušeném stavu ujel několik kilometrů a pak se skácel přímo před policisty.

 
Su pod vlivem alkoholu, přiznal cyklista. Před hlídkou se skácel

Policisty zaujal ve středu večer v Ivanovicích na Hané neosvětlený cyklista, který nebezpečně kličkoval mezi auty. Po jeho zastavení bylo jasné, co je příčinou podivné jízdy.

„Po pár sekundách se totiž pětapadesátiletý muž i s bicyklem tvrdě sesunul na zem, vstát dokázal jen za pomoci policistů. Těm se navíc hříšník bezostyšně přiznal, že si jen chvilku předtím dal na posilněnou dvě piva a nějakou vodku,“ uvedl mluvčí policie Petr Vala.

„Jedu z Vyškova po staré silnici. Su pod vlivem alkoholu, neříkám, že ne,“ přiznal cyklista. Dechová zkouška ukázala přes dvě promile alkoholu v dechu. Za jízdu pod vlivem mu nyní hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun.

„Připomínáme, že stejně jako u šoférů automobilů, ani cyklisté nesmějíí vyjet na silnice bezprostředně po požití alkoholického nápoje. Ale ani v takové v době, po kterou by mohl být ještě pod jeho vlivem,“ konstatoval Vala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků