Hlavní obsah
Hranice u polské obce Pilszcz Foto: Mapy.cz

Střelba na hranici: Muž chtěl přejít z Česka do Polska, na výzvy nereagoval

Polská armáda musela v úterý řešit incident, při kterém se muž nechtěl zastavit při nelegálním přechodu hranice s Českem na Opavsku. Vojáci použili varovné výstřely a muže zadrželi.

Hranice u polské obce Pilszcz Foto: Mapy.cz
Střelba na hranici: Muž chtěl přejít z Česka do Polska, na výzvy nereagoval

O incidentu u obce Pilszcz informovala ve středu polská média. „Byl učiněn pokus o nelegální vstup do Polska. Kvůli agresivnímu chování muže vystřelil voják ve službě varovné výstřely,” napsal server Interia.pl.

Oblast hlídají vojáci z Opole, uvedla polská armáda. Problémy podle ní dělal německý občan trvale žijící v Česku. Přijel z české strany na kontrolní stanoviště, vystoupil z auta a šel dál.

„Nevěnoval pozornost pokynům vojáků, pokusil se několikrát vstoupit do naší země. Když pokyny nefungovaly a muž odmítl poslechnout, vojáci vypálili dva varovné výstřely,” citoval server mluvčího vojenské jednotky Piotra Płuciennika.

Muž byl poté zadržen, další podrobnosti armáda ani policie nesdělila. Podle Płuciennika se jednalo o druhý incident v opolské části hranice v posledních dnech.

Dříve vojáci zadrželi tři Čechy, kteří nevědomky překročili hranici autem. „V tomto případě byl případ ukončen ústním upozorněním,” dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků