Hlavní obsah
Hranice u polské obce Pilszcz Foto: Mapy.cz

Střelba na hranici: Muž chtěl přejít z Česka do Polska, na výzvy nereagoval

Polská armáda musela v úterý řešit incident, při kterém se muž nechtěl zastavit při nelegálním přechodu hranice s Českem na Opavsku. Vojáci použili varovné výstřely a muže zadrželi.

Hranice u polské obce Pilszcz Foto: Mapy.cz
Střelba na hranici: Muž chtěl přejít z Česka do Polska, na výzvy nereagoval

O incidentu u obce Pilszcz informovala ve středu polská média. „Byl učiněn pokus o nelegální vstup do Polska. Kvůli agresivnímu chování muže vystřelil voják ve službě varovné výstřely,” napsal server Interia.pl.

Oblast hlídají vojáci z Opole, uvedla polská armáda. Problémy podle ní dělal německý občan trvale žijící v Česku. Přijel z české strany na kontrolní stanoviště, vystoupil z auta a šel dál.

„Nevěnoval pozornost pokynům vojáků, pokusil se několikrát vstoupit do naší země. Když pokyny nefungovaly a muž odmítl poslechnout, vojáci vypálili dva varovné výstřely,” citoval server mluvčího vojenské jednotky Piotra Płuciennika.

Muž byl poté zadržen, další podrobnosti armáda ani policie nesdělila. Podle Płuciennika se jednalo o druhý incident v opolské části hranice v posledních dnech.

Dříve vojáci zadrželi tři Čechy, kteří nevědomky překročili hranici autem. „V tomto případě byl případ ukončen ústním upozorněním,” dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků