Hlavní obsah
Stavbaři likvidují kusy spadlého mostu ve Studénce na Novojičínsku. Foto: Pavel Karban, Právo

Stavební firma vyplatí pozůstalým ze Studénky 250 tisíc korun

Kromě Českých drah, které za železniční neštěstí ve Studénce vyplatí každému pozůstalému po obětech tragédie 250 tisíc korun, oznámila vyplácení odškodného také firma ODS - Dopravní stavby Ostrava.

Stavbaři likvidují kusy spadlého mostu ve Studénce na Novojičínsku. Foto: Pavel Karban, Právo
Stavební firma vyplatí pozůstalým ze Studénky 250 tisíc korun

Zatímco železnice vyplatí čtvrt miliónu každému členovi rodiny, stavební firma, které se zřítil opravovaný most, stejnou částku vyplatí celé rodině bez ohledu na počet jejich členů.

„Nejde o odškodnění ve smyslu zákona, ale o finanční výpomoc, která je určena rodině. Peníze vyplatíme bez ohledu na to, jak se bude vyvíjet vyšetřování,” řekl mluvčí firmy Dan Šabík.

Kromě pozůstalých dostanou finanční příspěvek také lidé, kteří byli při nehodě zraněni. Částka u těchto lidí ale bude nižší. „Výše příspěvku zraněným bude stanovena individuálně podle charakteru a rozsahu zranění s přihlédnutím k případným následkům,” dodal Šabík.

O odškodnění se mohou lidé hlásit od středy

Společnost kvůli odškodnění zřídila i speciální telefonní linku 844 02 02 02, kam se mohou pozůstalí a zranění obracet od středečního rána.

„Poté, co zanechají operátorkám své jméno a adresu, budou je kontaktovat odborníci a dořeší s nimi vyplacení finanční pomoci,” dodal mluvčí firmy. Linka bude k dispozici každý den včetně víkendů od 7 do 20 hodin. Mimo tuto dobu lze zanechat vzkaz na záznamníku.

České dráhy už žádosti o odškodnění evidují od minulého pondělka, zatím se přihlásila téměř stovka lidí, především z řad zraněných cestujících, ale také těch, kteří při nehodě utrpěli materiální škodu. První peníze by měli pozůstalí od Českých drah obdržet příští týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků