Hlavní obsah

Státní zástupce obžaloval řidiče kamiónu za tragickou srážku s pendolinem

Policie ukončila vyšetřování železniční nehody ve Studénce, ke které došlo 22. července na přejezdu ve Studénce. Polský řidič tam vjel pod pendolino, které vykolejilo. Při nehodě zemřeli tři lidé a dalších 18 jich bylo zraněno. Státní zástupce podal na řidiče ve čtvrtek obžalobu.

Státní zástupce obžaloval řidiče kamiónu za tragickou srážku s pendolinem

„Mohu potvrdit, že jsem dnes podal u Okresního soudu v Novém Jičíně obžalobu,“ řekl Právu dozorující státní zástupce Aleš Boháč. Doplnil, že řidič nadále zůstává ve vazbě. „Trestní sazba se v jeho případě pohybuje do deseti let vězení,“ řekl.

Na dotaz, zda se při vyšetřování podařilo prokázat, že měl v minulosti problémy na silnicích nejenom v České republice, ale i v Polsku či v jiných zemích, se nechtěl vyjádřit. „Důkazní materiály budou předloženy až u soudu, do té doby je nebudu komentovat,“ řekl žalobce.

Řidič polského kamiónu vjel v červenci na přejezd i přes výstražnou signalizaci. Když zůstal uvězněn závorami, místo aby je s nákladním autem prorazil, utekl, a způsobil tak tragédii. České dráhy po něm budou vymáhat celou hmotnou škodu, což je 158 miliónů korun.

Ve vazbě na obžalobu čeká i další řidič kamiónu, který 23. října stejným způsobem projel inkriminovaný přejezd také na červenou. Ten však závoru prorazil, o několik vteřin později projel vlak. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Kamión ve Studénce prorazil závoru pár sekund před vlakem

Video: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků