Hlavní obsah

Starosta jedné z pardubických částí zadržen, prý zkoušel uplácet

Starostu třetího pardubického obvodu Jána Kasiče a vydavatele tamního občasníku Patriot Svatopluka Kodeta v pondělí zadrželi policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Stalo se tak poté, co se údajně pokoušeli uplatit štáb televize Prima a novináře Janka Kroupu, kteří o starostovi připravovali reportáž do pořadu Soukromá dramata. Uvedla to dnes právě Prima.

Starosta jedné z pardubických částí zadržen, prý zkoušel uplácet

Své tvrzení Prima doložila záběry skryté kamery, kde je údajný úplatek předáván. Peníze měly podle televize novinářům "zalepit ústa".

Kasič Primě při konfrontaci s tímto obviněním řekl, že neví, o jaké peníze jde. "Co s tím mám já společného?" uvedl. Také Kodet odmítl, že jde o peníze za zastavení reportáže a dodal, že vůbec neví, o jakou reportáž jde.

Večer se v reakci na odvysílané informace sešel zastupitelský klub ČSSD a Kasiče vyzval k odchodu ze všech veřejných funkcí. Vzniklou situaci hodnotí zastupitelé jako selhání jednotlivce, stojí v prohlášení podepsaném předsedou klubu Jakubem Rychteckým. Mluvčí klubu a bývalý poslanec Miloslav Kučera ČTK řekl, že zastupitelé o věci nevědí víc, než bylo v televizi. Musí to podle něj vyšetřit orgány činné v trestním řízení. "Nešlo na to (informace Primy) nereagovat," uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků