Hlavní obsah

Starosta jedné z pardubických částí zadržen, prý zkoušel uplácet

29. 11. 2010, 23:19 – Pardubice

Starostu třetího pardubického obvodu Jána Kasiče a vydavatele tamního občasníku Patriot Svatopluka Kodeta v pondělí zadrželi policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Stalo se tak poté, co se údajně pokoušeli uplatit štáb televize Prima a novináře Janka Kroupu, kteří o starostovi připravovali reportáž do pořadu Soukromá dramata. Uvedla to dnes právě Prima.

Článek

Své tvrzení Prima doložila záběry skryté kamery, kde je údajný úplatek předáván. Peníze měly podle televize novinářům "zalepit ústa".

Kasič Primě při konfrontaci s tímto obviněním řekl, že neví, o jaké peníze jde. "Co s tím mám já společného?" uvedl. Také Kodet odmítl, že jde o peníze za zastavení reportáže a dodal, že vůbec neví, o jakou reportáž jde.

Večer se v reakci na odvysílané informace sešel zastupitelský klub ČSSD a Kasiče vyzval k odchodu ze všech veřejných funkcí. Vzniklou situaci hodnotí zastupitelé jako selhání jednotlivce, stojí v prohlášení podepsaném předsedou klubu Jakubem Rychteckým. Mluvčí klubu a bývalý poslanec Miloslav Kučera ČTK řekl, že zastupitelé o věci nevědí víc, než bylo v televizi. Musí to podle něj vyšetřit orgány činné v trestním řízení. "Nešlo na to (informace Primy) nereagovat," uvedl.

Reklama

Související témata:

Výběr článků