Hlavní obsah

Srážka vlaku s náklaďákem: jeden mrtvý a 17 zraněných

Osobní vlak se ve středu odpoledne na přejezdu v Sádku u Žatce na Lounsku srazil s nákladním autem převážejícím dřevo. Řidič auta střet nepřežil, ve vlaku se zranilo 15 cestujících, vlakvedoucí a strojvedoucí, řekl Jan Kučera z Drážní inspekce. Cestující jsou zraněni lehce, vlakvedoucí a strojvedoucí byli zraněni vážně.

Srážka vlaku s náklaďákem: jeden mrtvý a 17 zraněných

Zraněné odvezly sanity do žatecké nemocnice, pro vlakvedoucího přiletěl vrtulník. "Řidič nákladního vozu je stále zaklíněn v kabině. Vyprostit ho má těžká technika, která už dorazila na místo střetu," řekla svědkyně na místě nehody.

Přejezd je opatřen výstražnými světly. Zatím nic neukazuje na jejich poruchu, inspektoři systém prověří, uvedl Kučera. Na místo vyjela policie i hasiči.

Osobní vlak jel z Lužné u Rakovníka do Chomutova. Doprava na jednokolejné trati je přerušena, České dráhy nahradí podle Kučery vlakové spoje autobusy.

Neprůjezdná je v místě střetu i silnice číslo 227.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků