Hlavní obsah
Srážka kamionů na D1 u Brna. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Srážka čtyř kamionů zastavila D1 u Brna, vysypal se náklad trubek

Hasiči v úterý dopoledne zasahovali u nehody čtyř nákladních aut na dálnici u Brna. Vozidla se srazila na 190. kilometru ve směru na Ostravu, záchranáři jednoho z řidičů museli vyprostit. Dálnice byla kvůli nehodě uzavřená, vytvořily se kolony.

Srážka kamionů na D1 u Brna. Foto: HZS Jihomoravského kraje
Srážka čtyř kamionů zastavila D1 u Brna, vysypal se náklad trubek

Vozidla se srazila krátce po 10. hodině na D1 před sjezdem na Bohunice ve směru od Prahy.

Hasiči museli jednoho z řidičů z havarovaného náklaďáku vyprostit, jeho zranění ale nejsou vážná. „Ošetřili jsme jednoho pacienta, s lehkým poraněním jsme ho převezli do nemocnice," řekla ČTK mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Podle prvotních informací se srazily tři kamiony, policie později upřesnila, že do sebe vrazila čtyři nákladní vozidla. „Příčinou je pravděpodobně nedobrzdění," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Při nehodě se vysypal náklad trubek

Foto: HZS Jihomoravského kraje

Na dálnici se při nehodě vysypal náklad trubek. Policie odkláněla dopravu na exitu 182 Kývalka. Na příjezdu do Brna kvůli nehodě zhoustl provoz, policie proto kolem poledne asi na půl hodiny přesměrovala jeden jízdní pruh sloužící směru na Prahu do směru na Ostravu.

Kolony se tvořily v obou směrech, kolona na Prahu dosáhla asi 12 kilometrů. Kolem 13:45 policie směr na Ostravu zprůjezdnila. Kvůli kolonám na D1 se však začala tvořit kolona i na příjezdu do Brna po D2. Dosahovala délky kolem šesti kilometrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků