Hlavní obsah
Brno (v červenobílém) se Znojmem jednou prohrálo. Foto: Jan Pařík

Soud zprostil policisty obžaloby ze zbití výtržníka

Tři ostravští policisté, kteří stáli před soudem pro údajné zbití spoutaného mladého muže, zadrženého kvůli výtržnostem před diskotékou, zprostil ve čtvrtek Okresní soud v Ostravě obžaloby. Případ ale nekončí, státní zástupce se proti rozsudku okamžitě odvolal a kauzou se tak bude zabývat krajský soud.

Brno (v červenobílém) se Znojmem jednou prohrálo. Foto: Jan Pařík
Soud zprostil policisty obžaloby ze zbití výtržníka

Policisté z oddělení v Ostravě-Porubě Petr Michalec, Petr Hynek a Radek Zemánek zasahovali loni v lednu při výtržnosti ve zdejším baru. Při převozu zadrženého mladíka Lukáše Hryna, který za výtržnosti dostal po incidentu spolu se svým bratrem podmíněný trest, měli zastavit na odlehlém místě a zadrženého zbít.

"Vytáhli mne z auta ven a zmlátili. Byl jsem spoutaný a nemohl jsem se bránit," tvrdí Hryn. Další ránu do obličeje měl dostat i na policejní služebně. Soud zprostil policisty obžaloby kvůli nedostatku důkazů. "Nebylo prokázáno, že skutek, popsaný v obžalobě, se stal," řekla soudkyně. Policisté byli s verdiktem spokojeni.

"Jestliže policisté budou muset kvůli každému podobnému zákroku stát před soudem, brzo začnou mít strach proti výtržníkům zasahovat," řekl jeden z nich. Státní zástupce Alois Dlouhý však označil obhajobu policistů, ale i svědectví jejich kolegů za účelovou, a naopak je přesvědčen, že důkazů je dostatek. "Svévolně se chopili role soudce a mladíka brutálně potrestali," řekl ve své závěrečné řeči.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků