Hlavní obsah
Fadil Dávid u soudu Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Soud potvrdil Albánci 30 let za upálení stařenky

Marně se snažil ve svém dovolání přesvědčit soudce Nejvyššího soudu (NS) o své nevině čtyřiapadesátiletý kosovský Albánec Fadil Dávid, kterého justice potrestala 30 lety vězení za surovou vraždu jednaosmdesátileté stařenky z Liberecka. Dávid ji nechal uhořet v jejím domě, aby se zmocnil majetku. NS jeho dovolání odmítl jako zjevně neopodstatněné.

Fadil Dávid u soudu Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Soud potvrdil Albánci 30 let za upálení stařenky

Dávid si stěžoval na to, že nižší soudy celý případ špatně vyhodnotily a navíc mu udělily příliš přísný trest. „Nic jsem nezapálil, nikdy bych nezabil starou ženu,“ hájil se s tím, že vše je jen pomsta jeho bývalé přítelkyně a její matky, které po něm prý jdou.

Senát NS ale rozhodl, že jak právní kvalifikace, tak i uložený trest jsou naprosto v pořádku.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Dávid založil požár v domku špatně pohyblivé ženy na konci ledna 2010. Nejprve rozmístil hořlavé předměty k elektrickým přímotopům, které následně převrhl. Přitom dobře věděl, že stařenka vzhledem ke svému věku a omezené pohyblivosti nebude schopna utéct. Nebožačka pak v plamenech několik minut umírala v nevýslovných bolestech.

Za činem byla podle všeho snaha získat majetek a také umlčet nepohodlného svědka. Dávid totiž za pomoci své milenky z účtu seniorky, s níž se už několik let znal, tajně vybíral peníze. Také ji nechal podepsat falešnou závěť, v níž vše odkázala jeho družce. Když ale stařenka zjistila, že ji Dávid okrádá, chtěla ho jít udat na policii. Místo toho uhořela ve svém domě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků