Hlavní obsah
Foto: Novinky/Právo

Soud poslal schizofrenika za vraždu ve Zlíně do detenčního ústavu

Krajský soud ve Zlíně poslal v pátek do detenčního ústavu devětadvacetiletého Jiřího Hlobila z Otrokovic. Rozhodnutí není pravomocné, Hlobil si podal stížnost k olomouckému vrchnímu soudu. Muž, jenž trpí paranoidní schizofrenií, loni v listopadu na zlínském sídlišti Jižní Svahy ubodal o 11 let staršího muže.

Foto: Novinky/Právo
Soud poslal schizofrenika za vraždu ve Zlíně do detenčního ústavu

Trestní stíhání za vraždu státní zástupce pro nepříčetnost pachatele zastavil.

Hlobil se k činu přiznal a litoval jej. Pokud by byl souzen za vraždu, hrozilo by mu až 20 let vězení. Policie krátce po činu uvedla, že se vrah vydal na sídliště zabíjet.

V Otrokovicích nasedl do trolejbusu a na svou oběť, která dříve bydlela ve stejné části města jako obviněný, čekal před jejím bytem. Jakmile muž vstoupil do domu, napadl ho slovně i fyzicky. Bil ho pěstí, fackoval a postrkoval dál do chodby domu.

Napadený se bránil a snažil se pachatele uklidnit. Útočník ale vytáhl nůž a bodl ho do hrudníku. Pachatel z místa činu odešel, pobodaný muž na pavlači domu zemřel. Policie vraha zadržela až po několika dnech.

K jeho motivu uvedla, že útočník byl přesvědčen o tom, že bodl vůdce sekty, která ovlivňovala jeho život. Hlobil řekl, že muže bodl, protože ho viděl všude kolem sebe. Podle něj muž stále žije.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků