Hlavní obsah
Centrum pro týrané děti Klokánek Foto: Markéta Pudilová, Právo

Soud odmítl dát týraného Ondřeje s bratrem příbuzným

Synové Kláry Maureové zůstávají v brněnském dětském zařízení Klokánek. Soud ve středu zamítl návrhy na předběžná opatření jejich otce a prarodičů o svěření do jejich péče.

Centrum pro týrané děti Klokánek Foto: Markéta Pudilová, Právo
Soud odmítl dát týraného Ondřeje s bratrem příbuzným

Brněnský městský soud zamítl návrhy na předběžné opatření, jež minulý pátek podali otec chlapců Radek Coufal a prarodiče z matčiny strany.

"Prarodičům takovou žádost zákon neumožňuje a otec neprokázal, jak se o děti v poslední době staral a jak by se o ně staral dál," řekl místopředseda soudu Roman Kiš.

Děti se do Klokánku dostaly, když jejich matku Kláru Mauerovou zatkla policie kvůli týrání sedmiletého Ondřeje. 

"Stejný soud bude rozhodovat i o tom, komu svěří děti do trvalé péče. Žádosti prarodičů i otce v tomto řízení zohlední," podotkl Kiš. Soud dostal další návrh na předběžné opatření.

Sociální odbor z Brna-Židenic opětovně požaduje, aby soud zakázal příbuzným styk s dětmi. Stejný návrh už soud kvůli procesním chybám v žádosti zamítl. Styk chlapců s rodinou však před pár dny zakázala policie. Návrhy na předběžné opatření se týkaly jen chlapců.

Dívku Annu, která podle rodinného přítele Jakuba Patočky nikdy neexistovala a vydávala se za ni bývalá spolupracovnice Mauerové sestry Barbora Škrlová, stále hledá policie. [celá zpráva]

Zákonným opatrovníkem dívky je brněnský magistrát. Primátor Roman Onderka neví o případu, kdy by brněnská radnice opatrovala někoho, o kom se neví, zda vůbec existuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků