Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo

Smečka boxerů na Rokycansku napadla plynaře, snažil se před nimi vylézt na strom

S vážnými poraněními skončil ve čtvrtek v plzeňské fakultní nemocnici 45letý zaměstnanec plynáren poté, co jej při práci v terénu u Břas na Rokycansku napadla a pokousala smečka psů. Podle informací Práva se jednalo o šestici boxerů, která při venčení utekla místní chovatelce. Případ vyšetřuje policie.

Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo
Smečka boxerů na Rokycansku napadla plynaře, snažil se před nimi vylézt na strom

„Pacienta jsme transportovali do nemocnice s velmi vážným poraněním dolní končetiny,“ uvedla mluvčí krajské záchranky Maria Svobodová.

Jak Právo zjistilo, muž se chtěl před psy schovat na strom. Když se pokoušel vylézt nahoru, strhli ho zpátky na zem a pokousali po celém těle. Dvaapadesátiletá majitelka psů je podezřelá z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. „Zjišťujeme všechny okolnosti případu,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Podle databáze Českého kynologického svazu vlastní žena chovatelskou stanici. „Psi se ve smečce chovají úplně jinak než samostatně. Může se v nich probudit lovecký pud. Stačí, aby jedno zvíře bylo více agresivní, a strhne ostatní,“ reagoval na případ šéf plzeňského Boxerklubu Daniel Fojtík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků