Hlavní obsah

Sledování hokeje a popíjení skončilo krveprolitím

Sklopená hlava a slzy v očích. Tak vypadala v pátek 33letá Ingrid Lacková z Jihlavy, kterou senát Krajského soudu v Brně poslal za těžké ublížení na zdraví do vězení na tři a půl roku. Původně ji státní zástupce Ivan Hrazdira obžaloval za pokus vraždy, ale při dokazování se nepodařilo prokázat úmysl, a proto se strany dohodly na překvalifikování na ublížení na zdraví.

Sledování hokeje a popíjení skončilo krveprolitím

"Hrát si s nožem ve rvačce či podobném konfliktu je velmi nebezpečné, protože každý, kdo přináší do tahanice nůž na sebe bere riziko, že může dojít k těžké újmě na zdraví nebo smrti. Při dokazování vyšlo najevo, že nůž do rvačky vtáhla obžalovaná, došlo jím ke dvěma bodným poraněním a proto nelze její čin kvalifikovat jinak, než ublížení na zdraví," uvedl předseda senátu Aleš Novotný.

Letos 15. května sledovala čtveřice žen - údajně lesbické orientace - finále Mistrovství světa v ledním hokeji mezi ČR a Kanadou. Při poslední třetině ženy hojně oslavovaly pivem a fernetem a vznikly žárlivé scény a rvačka. Po ní skončila 30letá Kateřina Kováčová s bodnou ránou v zádech a na krku. Přežila jen díky rychlé péči lékařů jihlavské nemocnice.

Při dokazování se všechny ženy, které se účastnily oslav i konfliktu, nemohly shodnout jak to bylo, ale shodovaly se v tom, že příčinu konfliktu zavdala poškozená, která začala jako první pěstmi napadat ostatní a nakonec se s Lackovou ostře porvala.

Poškozená tvrdila, že se zranila sama

"Ona mi nic neudělala, já jsem se sama pobodala, mám v opilosti tendence se poškozovat. Ingrid je nevinná," snažila se vzít vinu na sebe Kováčová. Její verzi však vyloučil soudní znalec z oboru soudního lékařství Michal Zelený, který popřel, že by si zranění způsobila Kováčová sama. Nevyloučil, že k pobodání mohlo dojít při rvačce i neúmyslně nebo že na nůž mohla Kováčová nalehnout.

"Kdyby si zranění způsobila poškozená sama, musela by nůž držet jinak a při každém bodnutí by ho musela mít v jiné ruce," uvedl znalec. Obžalovaná Ingrid Lacková, která měla při rvačce kolem tří promile alkoholu v krvi na závěr uvedla, že lituje toho, co se stalo a chce se Kateřině Kováčové omluvit za to, že jí málem vzala život. "Žiji s tím už 4 měsíce a jsem z toho velmi nešťastná. Do konce života si to budu vyčítat," uvedla obžalovaná, která si nechala lhůtu na rozmyšlenou, stejně jako státní zástupce. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků