Hlavní obsah
Požár pneumatik v Tušimicích u Kadaně Foto: Zavoral Libor, ČTK

Skládka pneumatik v Tušimicích bude hořet až do neděle

Zřejmě až do nedělního rána by měla hořet skládka pneumatik v průmyslové zóně v Tušimicích na Chomutovsku. Na místě stále zasahuje sedm hasičských jednotek, které zahrnují ohnisko požáru zeminou a snaží se ho definitivně udusit. V sobotu dopoledne to ČTK řekl jejich mluvčí Lukáš Marvan.

Požár pneumatik v Tušimicích u Kadaně Foto: Zavoral Libor, ČTK
Skládka pneumatik v Tušimicích bude hořet až do neděle

"Náš stávající odhad je takový, že to bude hořet až do nedělního rána. Snažíme se teď zahrnout požářiště zeminou," řekl Marvan. Na místě zbylo už jen sedm hasičských jednotek, což už prý v této fázi požáru stačí. V době největšího rozsahu požáru jich tu hasiči přitom měli 23. Dva muži se při zásahu zranili; jeden se opařil, druhý si poranil koleno.

V pátek ráno evakuovali záchranáři dva nedaleké panelové domy, v nichž bydlí necelé dvě stovky lidí. Nabídnutý azyl v tělocvičně kadaňského domu dětí nakonec využilo asi 30 z nich, vrátit se směli až odpoledne. [celá zpráva]

Slábnoucí oheň i mrak dýmu si zřejmě už žádnou další evakuaci nevyžádá. "Situaci pořád monitorujeme, ale žádné další překročení limitních hodnot jsme nezaznamenali," řekl Marvan.

Požářiště je na ploše zhruba 200 krát 200 metrů v areálu firmy, která se zabývá recyklací pneumatik. Pneumatiky byly určeny k rozdrcení a uskladněny v hale, ve čtvrtek krátce po poledni je ale zachvátily plameny. "Pravděpodobnou příčinou požáru by mělo být chybné uskladnění pneumatik a špatná manipulace s vysokozdvižným vozíkem. Hromada totiž byla proložená hořlavým chemlonem, který se vznítil první, zřejmě právě od jiskry od vozíku," řekl ČTK mluvčí chomutovské policie Petr Procházka.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků