Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Silnice R35 za Olomoucí praskla, zřejmě kvůli vedru

Na rychlostní komunikaci R35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou praskl v pondělí odpoledne celý jízdní pás. Na vině jsou zřejmě vysoké teploty. Policie musela dočasně odklánět dopravu na objízdnou trasu, což způsobilo problémy řidičům jedoucím ve směru na Ostravu.

ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Silnice R35 za Olomoucí praskla, zřejmě kvůli vedru

Silnice musela být uzavřena krátce před 16:00. Znovu zprovozněna byla zhruba po hodině a půl. "Úsekem však musejí řidiči projíždět pomaleji. Je tu omezená rychlost," řekla Právu olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Komunikace praskla na 287 kilometru mezi obcemi Přáslavice a Velký Újezd. "Došlo tu ke zdvihu cementobetonových desek," sdělila Právu mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.

Na závadu podle ní přišli pracovníci ŘSD v rámci pravidelné kontroly. "Vozovka byla následně na určitou dobu uzavřená a po vyhodnocení situace byl uvolněn pravý jízdní pruh za snížené rychlosti. Situaci dále monitorujeme a následně budeme řešit opravu. Událost se řeší jako havárie," dodala Ledvinová. Za jednu z jejích možných příčin přitom označila vysoké teploty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků