Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS Pardubického kraje

Silná bouře vyvracela stromy na Přerovsku

Nad Hranicemi na Přerovsku se vpodvečer přehnala silná bouře. Zatopila několik domů v okolních obcích, v Býškovicích, Paršovicích a Opatovicích. Vyvracela a lámala stromy, hasiči vyjeli k několika desítkám událostí. Nikdo nebyl zraněn, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Ilustrační foto Foto: HZS Pardubického kraje
Silná bouře vyvracela stromy na Přerovsku

Nejvíce postižené byly Býškovice, voda tam zatopila několik domů. "Jak však rychle přišla, tak odešla. Zůstala v několika sklepích, lidé čekají, až opadne, nebo ji budou sami odčerpávat," uvedl Hošák s tím, že hasiči také pročistili kanalizaci, aby lépe brala vodu. V Paršovicích se voda dostala do dvou domů, bouře polámala asi dvacet stromů. V Opatovicích voda prošla jedním domem a dvěma zahradami. Také tam vítr zničil asi dvě desítky stromů.

Velký strom spadl také na lázeňské kolonádě v Teplicích nad Bečvou. Hodně stromů se polámalo na silnici mezi Hranicemi a Opatovicemi.

Bouře s sebou přinesla vydatné srážky, voda tekla z polí v malých potůčcích. Někde ucpávala kanalizaci, na komunikacích byla naplaveniny. Hasiče nejvíce zaměstnává odstraňování popadaných stromů.

Bouře potrápila hasiče v Olomouckém kraji také v noci na sobotu, kdy vyjížděli k šesti desítkám případů. Nejčastěji šlo o likvidaci popadaných stromů a spadlých větví. Ve dvou případech udeřil do objektů blesk, skončilo to bez zranění a velkých škod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků