Hlavní obsah
Zachráněný skialpinista v péči záchranářů Foto: Horská služba

Sedmdesátiletý skialpinista se ztratil v Jeseníkách. Nefungoval mu mobil ani powerbanka

Tři hodiny pátrali v sobotu horští záchranáři po 70letém skialpinistovi v Jeseníkách. Našli ho prochlazeného ve špatně přístupném terénu. Muž naštěstí neutrpěl vážnější zranění.

Zachráněný skialpinista v péči záchranářů Foto: Horská služba
Sedmdesátiletý skialpinista se ztratil v Jeseníkách. Nefungoval mu mobil ani powerbanka

Polský skialpinista se ztratil svým kamarádům kolem šesté hodiny večer v oblasti Malého nebo Velkého kotle. „Sporadicky se kamarádům dovolal, ale pouze stačil říct, že sundal lyže a jde pěšky, protože je zraněný. To se mu mohlo stát osudným, protože v těch místech je až metr sněhu,“ uvedl horský záchranář Tomáš Skokan.

Podle záchranářů měl muž vybitý mobil a vadný kabel od powerbanky. Do terénu vyrazily tři týmy záchranářů a o pomoc požádali také polské kolegy. Skialpinista následně nakrátko zprovoznil svůj mobil, a tak ho polští záchranáři lokalizovali.

„Po přibližně třech hodinách pátrání ve špatně přístupném terénu lyžaře našel tým ze stanice v Karlově. Ten se okamžitě spojil s dalšími a všichni začali organizovat přepravu na nějaké dostupnější místo,“ doplnil Skokan.

Muž byl vyčerpaný, podchlazený, ale zranění bylo lehké a nebylo potřeba ani ošetření. Záchranáři ho převezli na stanici, kde ho předali kamarádům. Horská služba upozornila návštěvníky hor, že se nemají vydávat sami do neznámého terénu.

Senior se ztratil kamarádům

Foto: Horská služba

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků